Türkiyenin İlk ve En Gelişmiş Girişimci Kaynakları Sitesi


Biz Kimiz Hizmetlerimiz İş Fırsatları Kurumsal üyelik İletişim
Geri Ana Sayfa
  
Kullanıcı
Şifre  
 

Şifremi Unuttum
Bireysel Üyelik
Kurumsal Üyelik
İlan Başvurusu


 
 
Türkiye' de ki Risk Sermayesi Şirketleri
 
 

risksermayesi.jpg (13175 bytes)       

 swisturk.GIF (9995 bytes) SWISSTURK INVESTMENT Venture Capital şirketlerinin dağılımı açısından değerlendirdiğimizde Amerika ve İngiltere'nin yanında Türkiye nin çok zayıf kaldığını görürüz. SWISSTURK Türkiye'de kurulan ilk Venture Capital firmalarındandır. Ancak unutulmaması gereken önemli bir durum var ki o da SWISSTURK bir World Venture Capital Group üyesidir. İsviçre merkezli bu grup kendi alanında dünyanın önde gelen venture capital kuruluşlarından biridir. Bunun doğal sonucu olarak SWISSTURK' ün temelleri son derece sağlam olup ülkemizin geleceğinde önemli kilometre taşlarından biri olacak potansiyeldedir. Çok yakında yalnızca Türkiye de değil dünyada hak ettiği yere ismiyle gelecek önemli bir yatırım firmasıdır. TELEFON : (0 232) 446 16 00 (Pbx)http://www.swissturk.com


 1.gif (881 bytes)  BURHAN KARAÇAM PARTNERSHIP:
        Ülkemizde risk sermayesinin öncü firmalarından olan BKP 2000 yılında kuruldu. Özellikle internet ve yüksek teknoloji ile ilgili projelere ve mevcut firmalara yatırım yapan BKP, yatırımcılardan başvuru esnasında eğer projenin içinde patent alınmış bir buluş yoksa hazırlanmış bir iş planı istiyor. Bu iş planında :
1. Proje/Şirket'in tanımı ve vizyonunun açıklanması
2. Proje/Şirket'in ekibinin tanıtılması
3. Sunulacak ürün veya servisin içinde bulunduğu pazar ile ilgili bilgiler :
        a. Pazar büyüklükleri, ciro, büyüme trendleri vs.
        b. Pazar özellikleri, dağıtım kanalları, fiyatlandırmalar, kar marjları
        c. Rakipler, pazar payları, sundukları ürün ve hizmetler
4. Finansal beklentiler

olması gerekiyor.
        Başvurularınız İçin:
        Telefon: 0212 287 28 50
        Fax: 0212 287 28 54
        Yetkili kişi: Burak GORBON

2.gif (1008 bytes) VAKIF RİSK SERMAYESİ:
        Türkiye'de kurulmuş olan ilk Risk sermayesi olan Vakıf Risk Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. 1996 yılında kuruldu. Aynı zamanda %50'si borsada işlem gçren Vakıf Risk'e yapılan başvurular incelendiğinde her sektörsen girişimcinin başvuruda bulunduğu görülüyor. Tekstilden Enerjiye Yazılımdan Gıdaya İnşaata kadar bir çok sektörden girişimci başvuruda bulunmuş ancak başvurular konusunda çok seçici olan şirket şimdiye kadar yapılan 520 başvurudan sadece 3 tanesine yatırım yapmış durumdadır. Sirketin amaci yüksek teknolojiye dayali bilginin ticari ürün haline dönüstürülmesi asamalarinda bir finansman modeli olarak hizmet vermek olup, sektör ayirimi yapilmadan risk sermayesi yatirimlarina uygun özelliklere sahip her türlü proje degerlendirmeye alinmaktadir.
        Başvurularınız için:
        Telefon : 0 312 466 19 34 - 35
        Faks : 0 312 466 19 36
        e-mail cerdal@vakifrisk.com.tr
        http://www.vakifrisk.com.tr/


3.gif (472 bytes)  İŞ RİSK SERMAYESİ:
        Risk sermayesi konusuna yatırım yapan bankalardan biri de İş Bankası. Türkiye İş Bankası, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, TSKB ve Sınai Yatırım Bankasıyla ortaklaşa olarak kurulan 'İş Risk Sermayesi Yatırım Ortaklığı' şirketi 200 Trilyon kayıtlı sermayeye sahip. Sermaye ve faiz kazancı elde etmeyi amaçlayan şirket, kaynaklarını, Türkiye'de kurulmuş veya kurulacak olan, gelişme potansiyeli taşıyan ve kaynak ihtiyacı olan girişim şirketlerinin birinci el piyasalarda ihraç ettiği sermaye piyasası araçlarına yapılan uzun vadeli yatırımlara yöneltecek.


4.gif (1003 bytes)  OKYANUX:
        Ixir'in, "start-up" şirketlere yatırım yapmak amacıyla kurduğu Okyanux, son dönemde yaşanan krizin etkisiyle yatırımlarını durdurmuştur. İlerleyen dönemde İxir bünyesinde meydana gelebilecek değişimlere göre yeniden hizmet vermesi mümkün olan şirketle ilgili bir gelişme olması halinde bu sayfadan bilgi alabilirsiniz.
        

5.gif (859 bytes)  SUPERONLINE:
        Türkiye'nin önde gelen servis sağlayıcı şirketlerinden olan Superonline ayrıca günde yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği bir sayfaya da (superonline.com) sahip. İnternetten yayın yapan şirket kimliğini de barındıran Superonline, bu sektörde bulunan start-up şirketlere ya da elinde iyi bir proje olduğuna inananlara da yatırım yapan bir capital venture şirketi kimliğine de sahip. Superonline'la ortak olarak iş yapmak isteyenler www.superonline.com/yardim/isbirligi.htm sayfasını ziyaret edebilirler.


6.gif (464 bytes)  iLAB
        Diğer Risk sermayesi şirketlerinden farklı olarak kendisini capital venture olarak değil de investment holding (yatırım holdingi) olarak tanımlayan iLAB risk sermayesi şirketlerinden farkını sadece start-up şirketlere yatırım yapıp devamında bu şirketleri halka açan bir yapıya sahip olmayıp projenin ileri aşamalarında da proje içinde bulunmaları şeklinde özetliyor. İyi bir fikrin başarılı olmak için sadece iyi olmasının yetmediğine aynı zamanda iyi bir iş yönetimine de sahip olması gerktiğine inanan iLAB projelere yönetim danışmanlığı açısından da destek veren bir kimliğe sahip. iLAB'le bağlantı kurmak için:
        e-mail: bplan@ilab.com.tr
        http://www.ilab.com.tr/


7.gif (1128 bytes)  LADYBIRD
        Önder Uzel ve Emre Oral tarafından yurtdışında kurulmuş olan Ladybird, Avrupa merkezli bir teknoloji yatırım şirketidir. İngiltere'deki yatırımlarının ardından yönünü Türkiye'ye çeviren ve İstanbul'daki merkezi aracılığıyla B2B ve B2C şirketlerine yatırım yapan Ladybird ismini ilk olarak ocak ayında düzenlediği yarışmayla duyurdu. Sitemizden de duyurusunu yaptığımız yarışmanın ardından Türkiye'deki internet şirketleri içinde yatırım yapacağı projeleri inceleyen şirketin ismini önümüzdeki günlerde daha sık duyacağız.
        e-mail: emre@ladybird.com
        http://www.ladybird.com/


8.gif (746 bytes) CREA-WORLD:
        Ericsson'ın açtığı Crea-World aslında bir Risk Sermayesi şirketi olmasa da mobil İnternet konusunda fikri ya da projesi olan kişi ya da kuruluşları desteklemek için teknik destek ve altyapı sunması sayesinde projelerin hayata geçmesini sağlayan bir şirkettir. Crea-World teknik ve eğitim desteği sunmasının yanında gerektiğinde pazarlama konusunda da yardımda bulunan bir yapıya sahiptir Bu iş içinde Maslak'ta hizmete giren ve son teknoloji düşünülerek tasarlanmaış olan 2500 m2'lik kapalı mekanı olan bir binada hizmet veren Crea-World'ün teknoloji ortakları arasında dünyanın en büyük yazılım ve donanım sağlayıcıları bulunuyor.
        Başvurularınız için:
        Telefon : 0 212 335 84 84
        Faks : 0 212 335 84 85
        e-mail mailto:info@crea-world.com
        http://www.crea-world.com/